Опозиція кличе в Раду голову СБУ та генпрокурора

Ольга Бондаренко
21 травня 2013р. 19:32

Опозиція вимагає запрошення до Верховної Ради голови Служби безпеки України та Генпрокурора зі звітом щодо подій 18-го травня та побиття журналістів, а також - створення слідчої комісії за цим фактом. Про це заявив керівник "Батьківщини" Арсеній Яценюк.

Яценюк назвав виступ міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка у Верховній Раді зухвалим, а також додав: "Щоб так безпрецедентно брехати з цієї трибуни - ці стіни такого не пам’ятають". Окрім цього, Яценюк нагадав, що опозиція чітко заявила, що сутичка організовувалось під егідою президента тими людьми, які ним особисто призначаються.

У суботу, 18 травня, журналістку 5-го каналу Ольгу Сніцарчук та фоторепортера видання "Коммерсантъ" Влада Соделя побили біля Софійської площі. Деяких нападників журналісти вже ідентифікували - це мешканці Білої Церкви Вадим Тітушко, Ярослав Бринза та Арсен Карпанський. Серед нападників також, як стверджують журналісти, був голова молодіжного крила Партії регіонів у Білій Церкві Василь Бойко, але в організації цю інформацію спростовують. Міліція почала розслідування справи тільки після акції, проведенної журналістами під будівлею МВС. В інтернеті також зявилося відеозвернення Тітушка, в якому він стверджує, що його найняла опозиція і він журналістів не бив. Журналісти, у свою чергу, створили відеоролик, у якому поєднали всі наявні докази, які дозволяють стверджувати, що нападники на журналістів 18 травня, були причетні до Партії регіонів.