Азаров доручив Табачнику розвивати книговидання

Максим Опанасенко
22 травня 2013р. 11:21

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник очолив комісію з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання і книгорозповсюдження. Про це йдеться в рішенні Уряду.

Таким чином Уряд хоче розвивати систему випуску українських книг і давати на це більше грошей. Про конкретні ж дії комісії Табачника в рішенні не сказано.

У міністра Табачника склалися дуже цікаві стосунки з виданням шкільних підручників за часи перебування на посаді. Протягом 3 років міністр створює можливості для заробітку приватного бізнесу саме на випуску посібників для школярів. Прикладом є співпраця МОН і ТОВ "Видавничий дім "Освіта". Належить воно Тамарі Ткаченко - колишній чиновниці Міністерства освіти. Вона, з 2011-го, отримала від Міністерства освіти і його підрозділів декілька дуже вигідних тендерів на друк освітніх книжок. Так, у грудні 2011-го ВД "Освіта" разом з Українським центром оцінювання якості освіти, що відповідає за тестування в школах, взялися друкувати "Індивідуальні комплекти підготовки до ЗНО-2012". За 167 000, які підприємство заплатило державній структурі за роботу, "Освіта" отримало право друкувати і продавати по 58 гривень за одну книжечку інформацію, яка завжди була у вільному доступі на офіційних сайтах. А вже у лютому 2012-го видавництво випустило "Довідник абітурієнта" - підручник, що містить офіційну інформацію про університети і умови вступу до них у 2012 році, повністю написаний чиновниками Міністерства освіти. Продають його досі - по 38 гривень. У березні ж 2012-го видавництво отримало від Міносвіти величезне державне замовлення на друк підручникі для первачків - майже 20 мільйонів гривень з 61 мільйона, витраченого на усі підручники. У 2013-му "Освіта" разом з видавництвом "Генеза" взагалі отримала половину усього держзамовлення на друк підручників для 5 класів.

Теги: Київ