Перевірити роботу мозку можна на дівчині-каруселі

Галина Танай
22 травня 2013р. 11:34

Перевірити роботу мозку можна на дівчині-каруселі

Перший крок до ефективної роботи і миру з собою - зрозуміти, як працює ваш мозок. Японський дизайнер Нобуюкі Каяхара розробив картинку, за допомогою якої з'ясувати це можна за хвилину. Цей тест уже визнали одним з найпопулярніших у світів.

Все дуже просто - треба подивитись на зображення жіночого силуету, що обертається. І визначити одну-єдину річ: крутиться дівчина за годинниковою стрілкою чи проти неї. Якщо вам здається, що проти, - у вас домінує ліва півкуля мозку. Якщо за годинниковою, то права. Більшість людей бачить, що панянка крутиться проти годинникової стрілки. Це закономірно, адже у більшості активніша ліва півкуля, що відповідає за сприйняття вербальної інформації, мовні здібності, аналіз і логіку, обробку математичних символів. Права півкуля відповідає за обробку невербальної інформації, що виражається в образах та символах. Саме права півкуля дозволяє цілісно сприймати світ, не вдаючись до аналізу, а також відповідає за творчі здібності. 

Якщо добре зосередитись, можна змінити своє сприйняття - ви побачите, як силует дівчини змінює напрям обертання. А п'ятирічні дослідження вчених Йєльського університету довели: люди, які здатні без особливого напруження змінити напрям обертання дівчини, мають IQ вище 160. Високий рівень інтелекту зумовлюється саме тим, що в людини активно працюють обидві півкулі мозку.

Теги: Київ , мозок , півкулі , Йєльський університет , здібності