Медик? Підвищуй кваліфікацію онлайн

Дмитро Плєшаков
22 травня 2013р. 11:47

Медик? Підвищуй кваліфікацію онлайн

Гастроентерологи з різних регіонів України обговорили проблеми патогенезу, клініки, діагностики й лікування хронічного обструктивного панкреатиту. Для цього їм не довелося їхати в одне місто й збиратися разом. Круглий стіл, присвячений цій темі, 20 травня проходив віддалено, по відеоконференцзв’язку. Лекцію з Донецька читала доктор медичних наук, професор Наталя Губергриц – один з провідних спеціалістів з цього питання, а віртуальні гості дистанційно ставили їй питання.

У конференції взяли участь медики та фармацевти з п’яти міст України. Для організації відеоконференцзв’язку використовували техніку компанії DEKOM. Організтори заходу – компанія «Старфіш». Апаратура встановлена у кожному з залів Донецька, Рівного, Тернополя, Івано-Франківська та Львова дала можливість медикам спілкуватися так, наче вони знаходились в одній кімнаті.

Наталя Губергриц зауважила, що вже читала лекції з цієї теми у Донецьку, але ситуація з діагностування і лікування захворювання в Україні все ще незадовільна, тому вона рада, що завдяки відеозв’язку може отримати доступ до широкої аудиторії з різних міст і поділитися з медиками своїми знаннями.

Використання відеозв’язку у медицині для обміну досвідом стає все популярнішим. Завдяки новим технологіям вдається заощаджувати час і гроші на переміщеннях, отримувати доступ до інформації з перших рук, знайомитися з передовими практиками.

«Якщо ще вчора було не обійтися без послуг телестудій, то сьогодні можна вести пряму трансляцію с будь-якої точки країни без значних витрат, - відзначає директор з розвитку компанії «ДЕКОМ УКРАЇНА» Денис Шаповаленко. – Сотні спеціалістів тепер можуть повноцінно обмінюватися досвідом зі своїми колегами з інших регіонів і країн, не виходячи з власного офісу. Це доступно кожному.

Дистанційне підвищення кваліфікації – не єдине застосування відеоконференцзв’язку для лікарів. Останнім часом все частіше говорять про «телемедицину». Інтернет і якісна апаратура вже використовуються для віддаленої діагностики і терапії. Щоб потрапити на прийом до найкращих спеціалістів, не обов’язково кудись їхати. Крім цього, за допомогою відео-технологій медики можуть оперативно збирати робочі групи навіть з різних країн, швидко і якісно приймати рішення, проводити телеоперації. Все доступно вже сьогодні.