Веннер застрелився в соборі Богоматері через геїв

Галина Танай
22 травня 2013р. 13:39

Веннер застрелився в соборі Богоматері через геїв

Півтори тисячі людей у соборі Паризької Богоматері стали свідками самогубства 78-річного Домініка Веннера: відомий французький письменник вистрелив собі в рот просто біля вівтаря. Імовірно, причиною самогубства став протест проти Веннера проти узаконення Францією одностатевих шлюбів. Про це повідомляє портал NEWSru.ua.

За попередніми даними, чоловік звів рахунки з життям близько 16:00 за місцевим часом. Собор моментально закрили для відвідувачів. Поліція повідомила, що на вівтарі знайшли лист, у якому Вернер виклав мотиви свого вчинку. Зміст листа поки що не оприлюднюють. Але імовірно, що таким чином письменник протестував проти легалізації одностатевих шлюбів: Домінік Веннер різко критикував політику уряду Франції щодо секс-меншин. За кілька годин до самогубства у своєму блозі він опублікував пост, в якому активно підтримав противників одностатевих шлюбів. Фатальний постріл пролунав усього за кілька годин до концерту на підтримку одностатевих шлюбів. Домінік Веннер колекціонував зброю, а в 1996 році навіть видав працю “Американські револьвери і пістолети”. Це певним чином пояснює, чому письменник позбавив себе життя за допомогою колекційного “Шестизарядника”.

Домінік Веннер спеціалізувався на військовій і політичній історії, на момент смерті був редактором журналу La Nouvelle Revue d’Histoire. Раніше брав активну участь у французькому русі націоналістів. Він навіть був членом підпільної терористичної Секретної озброєної організації (OAS), через що півтора роки відсидів у в’язниці. Попри це Веннер став відомим журналістом і письменником та здобув кілька престижних літературних премій. Так, у 1981 Французька академія нагородила його за працю “Історія Червоної армії”.

 В суботу, 25 травня, у Києві має відбутись гей-форум "Київ-Прайд 2013". Київська міська держадміністрація вже звернулась до суду з проханням заборонити проведення 25 травня будь-яких заходів, окрім передбачених програмою святкування Дня столиці та Дня Києва. Таке рішення зумовлене низкою повідомлень, що нібито надійшли до КМДА від громадських організацій та громадян. На 21 травня до КМДА надійшли 10 повідомлень про проведення акцій протесту, спрямованих на перешкоджання "Маршу рівності" ЛГБТ-представників. За даними КМДА, зареєстровано понад 500 звернень від громадян та громадських організацій із проханням заборонити гей-парад, під якими підписалися більше 10 тисяч осіб, а також звернення від 61 депутата Верховної Ради.

 

Теги: Київ , гей-пара , Веннер , самогубство