На асфальтування Біличанського лісу вже дали 9 млн

Максим Опанасенко
22 травня 2013р. 15:17

"Київавтодор" підписав угоду з ТОВ "Проектне бюро "Київпроект" на розробку проекту по будівництву під'їздної дороги до інноваційного парку "Біонік Хілл", що розміститься в Біличанському лісі. Про це повідомляють "Наші гроші".

Вартість угоди - 8,7 мільйонів гривень. За ці гроші до жовтня "Київпроект" має розробити документи для прокладання 2,4 кілометрів дороги шириною у 15 метрів, кільця для розвороту громадського транспорту, однобічного тротуару та двосмугової велосипедної доріжки. Ще в угоді йдеться про планування прокладання інженерних мереж до "Біонік Хілл", про озеленення, зовнішнє освітлення, електропостачання.

В середині квітня депутати Київради проголосували за будівництво дороги до "Біонік Хілл" і за виділення на це 15 мільйонів гривень. Дорога пролягатиме через багатостраждальний Біличанський ліс - від Пономарьова до Міської. Тоді ж депутати проголосували за затвердження детального плану території забудови Біличанського лісу на вулиці Пономарьова, 1а, об'єктами "Біонік Хіллу". Депутати вважають, що Bionic Hill має стати аналогом Кремнієвої долини у США і Сколково у Росії - центром розробки нових технологій і стартапів. Кияни, що борються за залишення лісу на Святошино в спокої, проти цього рішення. Вони вже кілька разів приходили під мерію на протести. За даними "Наших грошей", власником фірми UDP, що будує парк, є нардеп-регіонал Василь Хмельницький. Він пообіцяв інвестувати в нього до 1 мільярда доларів.

Для довідки:

Боротьба за Біличанський ліс - зелену зону на Святошино - триває з 2008 року. Активісти виступають проти роздачі лісу Коцюбинською селищною радою. Варто зазначити, що 9 жовтня 2012 року Вищий адміністративний суд визнав цю роздачу законною. Тим самим суд дозволив розширити межі селища Коцюбинського з 87 гектарів до чотирьох тисяч за рахунок лісу.А вже у травні травні Ірпінський міський суд задовольнив 64 позови прокуратури про скасування рішення Коцюбинської селищної ради та визнання недійсним державних актів на право власності на земельні ділянки Біличанського лісу - тож, активісти потроху виграють "битву за ліс".

 

Теги: Київ