У Кожари посварили консула Росії за татар

Олесь Лук'яненко
23 травня 2013р. 7:58

Старшого радника посольства Россії Віктора Ліхачова викликали до Міністерства закордонних справ України через некоректні висловлювання на адресу кримських татар з вуст генконсула Россії в Сімферополі.

Представнику посольства Росії було наголошено, що кримськотатарське населення є невід’ємною складовою частиною багатонаціонального українського суспільства. Йому також нагадали, що до цього часу зберігає чинність Угода з питань, пов’язаних з відновленням прав депортованих осіб, національних меншин і народів, підписана у Бішкеку 9 жовтня 1992 року Росією. Офіційна позиція Россії, як наголосили в відомстві, визначається цією угодою, а не думкою представника. Міністерство сподівається, що в Росії дадуть належну оцінку цим висловлюванням.

У інтерв'ю телеканалу ATР генконсул Росії у Сімферополі Володимир Андреєв заявив, що не рекомендував запрошеним на прем'єру художнього фільму "Хайтарма" росіянам дивитися кіно, бо воно "спотворює історію Великої Вітчизняної війни". При цьому він звинуватив кримськотатарський народ у "зраді" і співпраці з нацистами.