Батьківщина вимагає від Гереги зупинитися

Олесь Лук'яненко
23 травня 2013р. 8:30

Фракція «БЮТ-Батьківщина» вимагає від секретаря Київради Галини Гереги закрити сесію Київради, оскільки до закінчення повноважень міської ради більше пленарних засідань не буде. Про це повідомляє прес-служба партії.

За словами голови фракції Тетяни Меліхової, вразі гострої необхідності прийняття якогось важливого для міста питання Київрада, яка вже по суті втрачає свої повноваження, зможе призначити та провести позачергову сесію Київради. В той же час, фракція «БЮТ-Батьківщина» переконана, що закриття сесії Київради стане додатковим сигналом народним депутатам України для призначення термінових виборів Київського міського голови та Київради.

Галина Герега у середу заявила, що має намір працювати до прийняття рішення Верховною Радою та Конституційним судом стосовно виборів у Києві. 2 червня закінчується 5-річний термін повноважень Київської міської ради. 48 депутатів від Партії регіонів звернулися 19 березня до Конституційного суду з проханням розтлумачити: чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування відбуватися не в один час. Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається з уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. Якщо Конституційний суд вирішить, що місцеві вибори мають проходити одночасно по всій країні, то ця Київрада може зберегтися до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім.

 

Теги: Київ , Герега