Активісти: Раді пропонують повернути "одноруких"

Максим Опанасенко
23 травня 2013р. 10:56

Антикорупційна громадська ініціатива "Святошинські робінгуди", котрі боряться з незаконними гральними автоматами, заявляють про спробу трьох нардепів повернути "одноруких бандитів". Про це вони повідомили "Свідомо".

Мова йде про три законопроекти, що мають внести зміни до закону про лотереї. Внесли їх регіонали Олег Царьов і Михайло Мироненко та бютівець Сергій Терьохін. "Усі три законодавчі ініціативи передбачають легалізацію так званих лотоматів - електронних пристроїв, призначених для внесення ставки та її миттєвого розіграшу в режимі реального часу. За новим терміном автори законопроектів приховали звичайнісінькі ігрові автомати", - йдеться в повідомленні. В законопроекті Терьохіна дійсно вводиться нове поняття - Електронна лотерейна система. Вона, за документом, має складатися з центрального серверу та терміналів. Сервер накопичує і зберігає інформацію від терміналів про розмір ставок, визначає переможців, розмір призів. Термінали ж мають приймати ставки і виплачувати призи.

За чинним законом, є поняття Електронної системи прийняття ставок. Вона також складається з сервера і терміналів і використовується для "фіксації виплати призів і/або виплати призів, зберігання інформації про проведення лотереї, а також для здійснення інших операцій, пов’язаних з проведенням державної лотереї". Активісти ж переконують - така схема була імпортована з Росії, де новим поняттям так само легалізували заборонених "бандитів".

Гральний бізнес в Україні офіційно заборонений з 2009-го року. Попри це, більшість казино так і не закрилися, а продовжують незаконно працювати. Наприклад, на Борщагівці такі заклади і досі відкриваються. А допомагають їм, як свідчать самі порушники закону – правоохоронці та податківці.

Теги: Київ