У п'ятницю стартує Книжковий Арсенал

Галина Танай
23 травня 2013р. 12:47

У п'ятницю стартує Книжковий Арсенал

Схоже, Київ остаточно забере у Львова славу найлітературнішого міста України - Книжковий Арсенал уже наздогнав і майже перегнав Форум видавців. Наймасштабніша подія країни, що об'єднує літературу з іншими видами мистецтва, стартує вже в п'ятницю 24 травня. Вже традиційний "Обмін речовин", більше 20 зіркових авторів з усієї Європи, насичена програма для дітей, фортепіано-марафон і мультики 30-х - Книжковому арсеналу є чим дивувати.

10 майданчиків, 200 видавництв, сотні подій - програма Арсеналу така насичена, що можна й загубитись. Батькам буде цікавий дитячий блок і «Білі ворони» - виставка найкрасивіших дитячих книг з 40 країн світу. Щороку її готує найбільша у світі бібліотека для дітей і юнацтва в Мюнхені. Родзинкою фесту будуть два науково-популярні шоу, котрі проведе російський журналіст, редактор і  вчитель Ілля Колмановський, відомий як ведучий популярного подкасту "Кишеньковий вчений". Більше про дитячу програму читайте тут.

Для меломанів у рамках Книжкового Арсеналу працює Фестиваль нової музики від агенції «Ухо». Механо-оркестр П’єра Бастьєна, відчайдушні імпровізації Одрі Чен та світова прем’єра від Святослава Луньова – в цю музику неможливо не закохатися.

 Один із найцікаваших проектів Книжковго Арсеналу – «Обмін речовин», публічні діалоги непересічних особистостей. Цього року прилюдно говоритимуть Оксана Забужко та Ігор Померанцев, Юрій Андрухович і Микола Рябчук, Віктор Неборак та Іван Малкович, Андрій Курков і Юрій Винничук, Борис Херсонський і Олександр Ройтбурд. А про власне літературну програму детальніше дізнавайтесь тут.

Кульмінацією Книжкового Арсеналу стане спецпроект "Серце темряви, поезії і музики", що продовжить святкування Дня Києва 25 травня. П’ятеро композиторів і діджеїв дібрали й створили музику до сучасних літературних текстів. У дворі Мистецького Арсеналу гратимуть і читатимуть Юрій Андрухович, Юрко Іздрик, Каша Сальцова ("Крихітка"), Мар’яна Савка, Богдана Матіяш, Павло Коробчук, Ярослав Лодигін, Влад Азаров, Антон Байбаков, Бадьян Сауна Системз, Гриць Семенчук та Сергій Кейн. Завершить ніч прем’єра програми ранньої української та російської радянської анімації "Мультагітпроп" від Національного центру Довженка, у музичному супроводі Dj U-Ra). Окремо, на музичній сцені відбуватиметься шестигодинний фортепіанний марафон – твори всесвітньо відомого композитора Філіппа Гласса у виконанні французького піаніста Ніколя Горвата.

Вхід на Книжковий Арсенал платний, але ціни дуже лояльні – 20 гривень для дорослих, 10 – для пенсіонерів і студентів. За 50 можна придбати абонемент на всі дні фестивалю. По буднях з 11:00 до 14:00 вхід безкоштовний, за спасибі пускатимуть і цілий день у понеділок, 27 травня. Триває Книжковий Арсенал з 24 травня до 1 червня. 

 

 

Теги: Київ , Книжковий Арсенал , Фестиваль