В прокаті - "Українська нова хвиля"

Галина Танай
23 травня 2013р. 18:07

В прокаті - "Українська нова хвиля"

З перших же показів на режисерів цих фільмів обрушилась хвиля критики і захоплення одночасно. Їх звинувачували  в цинізмі і паплюженні світлого образу України за державні гроші, чиновники радили "бути скромніше", а картини знімали з прокату. Ці фільми викликали бурхливі дискусії і  боляче, але цілком заслужено ткнули нас носом у дзеркало, змусивши просто подивитись на себе збоку. В прокат виходить "Українська нова хвиля" - найяскравіший доказ, що наше кіно живіше всіх живих.

В «Українську нову хвилю» увійшли сім найкращих короткометражок, що з’явились у 2012 році: «Уроки української» Руслана Батицького», «Дорога» Максима Ксьонди», «Борода» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Гамбург» Володимира Тихого», «День Незалежності» Антоніни Ноябрьової, «Між 20 та опівночі» Дениса Сполітака та «Діалог на самоті» Юлії Райнветер. Не будемо кривити душею – останні три найкращими фільмами-2012 назвати важко. Зокрема це «День Незалежності», який явно виграв Гран-прі «Молодості» не художньою цінністю, а промовистим прізвищем режисерки. Втім, змішування фільмів різного рівня –  звичайна річ для подібних кіноальманахів. А «Дорога», «Борода», «Гамбург» і «Уроки української» змусять вас прийти в кіно не один раз.

"Борода" Дмитра Сухолиткого-Собчука -  це історія про сільського дивака, який живе на самоті і чекає доньку з  далекої Італії. Вона приїздить раз на рік і робить дуже важливу для батька річ. Зворушлива історія про те, що варто триматися  свого коріння - хай там що.

«Гамбург» Володимира Тихого – короткометражка про типового українця Ігоря, який понад усе прагне ситого й солодкого життя. У нього є всі шанси досягти свого – але шлях до мети виявляється дещо несподіваним. Після показів Тихого дуже цікаво спостерігати за змінами виразу обличчя глядачів, найчастіше на них читається питання типу: «Тю, що, і це все?». Але якщо ви потрапите на одну хвилю з Тихим, місце в рядах фанатів його специфічного чорнуватого гумору вам забезпечене.

"Дорога" Максима Ксьонди - історія хлопця, що на спір вирушає до іншого міста. Транспорт у нього доволі екстремальний - старий інвалідний візок, потай причеплений до вантажівки. А їде підліток до батька, який давно має іншу сім'ю і не дуже переймається сином. І несподівано водій далекобійника виявляється турботливішим і ближчим за найрідніших людей. 

"Уроки української" Руслана Батицького - це фільм про тваринність і жорстоку боротьбу з інакшістю, що розгортається на тлі похмурих індустріальних пейзажів Донеччини. Надзвичайно сильна і жорстка картина, хоч надто чутливим особам її дивитись не варто. Головну роль у фільмі зіграв актор театру «Дах» Дмитро Ярошенко. Як і «Дорога», «Уроки української» брав участь у конкурсній селекції Берлінале, а днями фільм презентували на фестивалі у Каннах. 

Прокат «Української нової хвилі» триватиме тиждень – до 29 травня. Квитки коштують 50 гривень. 

Теги: Київ , Кіно , Українська нова хвиля , Борода