Янукович доручив навчитись заміняти газ вугіллям

Ольга Бондаренко
23 травня 2013р. 19:15

Янукович доручив навчитись заміняти газ вугіллям

Президент України Віктор Янукович доручив прем’єр-міністру Миколі Азарову створити міжвідомчу робочу групу з питань заміщення природного газу вугіллям вітчизняного видобутку. Про це повідомили у прес-службі президента.

Робоча група має опрацювати питання щодо реалізації відповідних проектів. Таким чином планується зменшити енергозалежність країни. За словами Януковича, можливості вітчизняної вугільної галузі використовуються недостатньо ефективно, а технології газифікації вугілля дозволять щорічно економити від заміщення 3-х мільярдів кубометрів природного газу близько 1,2 мільярдів доларів США та створити до 15 тисяч нових робочих місць.

Україна вже кілька років намагається переглянути газові угоди та ціни на газ з Росією. За цими контрактами, мінімально можливий обсяг газу, який має викупити Україна, становить 41,6 мільярдів кубометрів. В українському ж уряді заявляють, що мінімальний обсяг імпорту становить 33 мільярди кубів. На початку 2013 року російський "Газпром" виставив Україні штрафні санкції на 7 мільярдів доларів за невиконання газових контрактів. 10 квітня віце-прем’єр-міністри Юрій Бойко та Олександр Вілкул доручили розробити план щодо здійснення заходів для заощадження природного газу. 26 квітня Кабінет міністрів зареєстрував законопроект, яким пропонується зняти заборону на приватизацію газотранспортної системи.   

Фото: tsn.ua.

 

Теги: Київ , газ , Янукович , Азаров