Україна значно обмежить закупівлю російського газу

Ольга Бондаренко
23 травня 2013р. 19:36

Україна значно обмежить закупівлю російського газу

У 2013 році Україна придбає у Газпрому тільки 18 мільярдів кубометрів газу. Про це йдеться у розпорядженні Кабінету міністрів.

1,3 мільярди кубометрів газу Україна придбає у німецької компанії RWE, у кіпрської Ostchem - ще 8 мільярдів кубів. Очікується, що видобуток газу в Україні складе 22 мільярди кубометрів. Таким чином, Україна у поточному році планує спожити на 11,9% менше газу та видобути на 6,4% більше. 

Україна вже кілька років намагається переглянути газові угоди та ціни на газ з Росією. За цими контрактами, мінімально можливий обсяг газу, який має викупити Україна, становить 41,6 мільярдів кубометрів. В українському ж уряді заявляють, що мінімальний обсяг імпорту становить 33 мільярди кубів. На початку 2013 року російський "Газпром" виставив Україні штрафні санкції на 7 мільярдів доларів за невиконання газових контрактів. 10 квітня віце-прем’єр-міністри Юрій Бойко та Олександр Вілкул доручили розробити план щодо здійснення заходів для заощадження природного газу. 26 квітня Кабінет міністрів зареєстрував законопроект, яким пропонується зняти заборону на приватизацію газотранспортної системи

Фото: gazetavv.com.