Януковича просять позбутися «кнопкодавства»

Олесь Лук'яненко
24 травня 2013р. 11:13

Рух «Чесно» звернувся до президента Віктора Януковича з вимогою позбутися «кнопкодавства» за допомогою технічних засобів.

Відтак активісти пропонують висвітлювати імена тих, хто відсутній на засіданнях на електронному табло. Ввести відповідальність за не особисте голосування, а саме позбавляти права участі у засіданні на наступні 5 днів пленарних засідань.  Крім того, вони пропонують ввести онлайн трансляцію з можливістю перегляду процесу голосування у записі.  Від початку роботи депутатів нового скликання рух зафіксував за власними фотознімками та повідомленнями у ЗМІ щонайменше 83 народних депутата: 72 «регіонала», 7 комуністів та 4 представника Батьківщини.

4 по 22 лютого тривало блокування Верховної Ради з вимогою запровадити персональне голосування, проте Раду розблокували за обіцянку. Опозиціонери вимагали запровадження системи "Рада-3", котра мала б унеможливити голосування за іншого. Вона передбачає так звану "сенсорну кнопку", яку треба утримувати впродовж всього голосування. Голосування за впровадження цієї системи відкладається вже 5 років.

Теги: Київ , Янукович