Правозахисники:В Україні не карають за журналістів

Ольга Бондаренко
24 травня 2013р. 13:07

Правозахисники:В Україні не карають за журналістів

Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" заявляє, що в Україні фізичне насильство над журналістами залишається безкарним. Про це йдеться в повідомленні організації.

У повідомленні, зокрема, значиться, що влада мала би звернути увагу на вимоги журналістів, замість того, аби намагатися покарати їх, як було у випадку з акцією у Кабінеті міністрів. В організації наголосили, що акція журналістів була спокійною і була спрямована виключно на привернення уваги до безкарності осіб, відповідальних за напад на двох журналістів під час мітингу в Києві 18 травня. "Фізичні напади на журналістів майже завжди залишаються безкарними в Україні. Ця безкарність підживлює тривогу щодо зростання насильства щодо журналістів", - заявили "Репортери без кордонів". Окрім цього, в організації наголосили, що необхідно провести розслідування за фактом всіх інших нападів на журналістів і блогерів.

21 травня близько 150 журналістів, депутатів і небайдужих вийшли під стіни Міністерства внутрішніх справ висловити свій протест проти бездіяльності міліції як під час побиття, так і під час розслідування побиття журналістів. Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко відмовився вийти до протестувальників. 22 травня на засіданні Кабміну десять журналістів розвернулися спинами до депутатів. На їхніх спинах були листівки з вимогою розслідувати побиття журналістки 5-го каналу Ольгу Сніцарчук та фоторепортера видання "Коммерсантъ" Влада Соделя, яких побили 18-го травня біля Софіївської площі. В результаті журналістів хотіли позбавити акредитації.