Азаров наполягає: Путін не завадить Україні з ЄС

Ольга Бондаренко
24 травня 2013р. 20:18

Азаров наполягає: Путін не завадить Україні з ЄС

Отримання Україною статусу спостерігача у Митному Союзі не вплине на підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров у Фейсбуці.

«Питання про статус України як спостерігача в Митному Союзі буде обговорюватися на зустрічі президентів, яка відбудеться 29 травня в місті Астана. Ми сподіваємося на позитивне вирішення цього питання. У разі позитивного рішення президентів буде підписано відповідну угоду, і це ніяк не відіб'ється на запланованому на листопад підписанні Угоди про асоціацію з ЄС», - сказав Микола Азаров.

Зараз в Митний союз входять Росія, Білорусь і Казахстан. У березні російський прем'єр Дмитро Мєдвєдєв заявив, що буде радий бачити Україну в статусі спостерігача, але жодних привілеїв - в першу чергу, торгівельних і фінансових, Україні це не дасть, як і не дасть впливу на процеси всередині союзу. 13 грудня 2012-го у своєму відеозверненні до новообраних депутатів Верховної Ради Віктор Янукович заявив, що Україна приєднуватиметься до Митного союзу поступово. Але приєднуватиметься, бо там, на його думку, зосереджено великий ринок для українських товарів. 23 квітня у ЗМІ просочилась інформація, що Україна вже домовилась про статус спостерігача у Митному союзі. За результатами опитування соціологічної служби Центру Разумкова, більшість українців не хоче в Митний союз через корупцію та домінування Росії.