Чи важлива для влади безпека журналістів?

Віталій Манько
24 травня 2013р. 22:05

Чи важлива для влади безпека журналістів?

Коли весь час у державі трапляються прикрі казуси, як 18 травня у Києві, пригадується приказка: випадковості – це важко пояснювані закономірності.

Непоодинокі випадки побиття журналістів під час виконання ними службових обов'язків важко назвати непорозумінням. Авжеж! Тут можна нескінченно копати углиб, шукаючи суспільні причини агресії до працівників ЗМІ, як з боку влади, так і від опозиції. І, знайшовши причини явищ, розпочати виховувати суспільство, піднімаючи його культурний рівень. Так, років за 20-30, в кращому випадку, буде створенно відносно безпечні умови для ЗМІ. Але поміркуйте, скільки журналістів за цей час опиняться жертвами насилля! Хіба для соціологів, політконсультантів, які наводнили собою партійні штаби, міністерства та адміністрацію президента, не очевидні тенденції? Та навіть поодинокі подібні злочини – це підстава для організаційних заходів з громадської безпеки. Адже життя людини є найвищою цінністю у державі.


То чому ж громадян б'ють і вбивають серед біла дня, а державна машина скрегоче у розпачі, не генеруючи ніяких дієвих рішень з пезпеки у відповідь? Чи може перебільшені чутки про існування професіоналів з державного управління, консультантів при чиновниках? Підтвердження цій гіпотезі знайдено сьогодні, коли стало відомо, що "Азаров і Захарченко придумують розпізнавальні знаки для журналістів, щоб "Румуни" бачили їх здаля". Звідки ж виникла ця ідея у покращених головах?Це легко у ретроспективі промоніторити через інтернет. Так новина про прозріння Азарова стосовно розпізнавальних знаків з'явилася 23 травня, 2013 14:05 на сайті тиждень.ua


Напередодні ця ж ідея була згенерована Ігорем Приходьком, провідним експертом в галузі безпеки, що видно з сайту http://security.ua 22.05.2013 22:12 І вже за годину візуалізована у мене на блозі

Зрозуміло, що факт використання провладними "інтелектуалами" чужих ідей з сайтів агенцій і блоів, це великий позитив. Але владі варто пам'ятати, що ми народ творчій і не завжди серйозний. Можемо пожартувати на своїй сторінці. Спишете під копірку – буде вам слава на вікі вічні. :)    

 

Теги: