Трійця активістів зависла на крані в Гостиному

Галина Танай
26 травня 2013р. 12:01

Троє активістів-захисників Гостиного двору заблокували роботу будівельників, вилізши на кран. Таким чином вони хочуть завадити незаконній реконструкції пам'ятки. Про це повідомляє Ігор Луценко.

Активісти вимагають припинити реконструкцію Гостиного двору у торгівельний центр і натомість розпочати реставрацію пам'ятки - щоб Гостиний залишався громадсько-культурним центром. На стрілі крану зараз зависли Ігор Луценко, Марія Лебедєва, Тетяна Чорновол.

На стрілу крана активісти піднялись за допомогою альпіністських карабінів та мотузок. Вибрали момент коли охорони було менше. За словами Лєбєдєвої, найкритичнішим було подолати паркан та відстань до крана - охоронець кидав по дівчині цеглиною, причому в обличчя. Але був момент коли охоронці самі боялися і втікали коли ми почали проникнення

Крім відчайдушного протесту на крані, біля Гостиного відбувається "Пікнік на узбіччі" - зустріч киян, які допомагають відстоювати пам'ятку. Останні дні для захисників Гостиного були небезхмарними: в ніч з 24 на 25 травня невідомі напали та побили активіста Євгена Парфьонова. Нападники діяли за схожою схемою, що й при побитті активістів Свободи. У Парфьонова зламаний ніс, пошкоджена щелепа, імовірно, стався крововилив у мозок. 

Теги: кран , Гостиний двір , Київ , протест , Луценко