У МОЗ заплатили 53 млн за непрацююче обладнання

Ольга Бондаренко
27 травня 2013р. 12:10

У МОЗ заплатили 53 млн за непрацююче обладнання

Міністерство охорони здоров’я закупило 85 непридатних для використання транспортних інкубаторів для немовлят, спричинивши державі збитки на суму близько 53 мільйонів гривень. Про це генеральна прокуратура України повідомила у відповідь на депутатське звернення заступника голови фракції «Батьківщина» Андрія Іванчука.

Як передає прес-служба "Батьківщини", у 2010 році компанія VamedEngineering GmbH & CO KG поставила 85 транспортних інкубаторів для немовлят на загальну суму близько 53 мільйонів гривень. Упродовж червня-липня 2011 року проводились клінічні випробування цього устаткування в Київському міському пологовому будинку №7. Вся партія інкубаторів була непридатна для використання, а результати випробувань - сфальшовані. Наразі ГПУ відкрила кримінальне провадження за вказаним фактом зловживання службовим становищем посадовцями МОЗу та Кабміну в ході здійснення держзакупівель медичного обладнання.

15 травня Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію, яка має перевірити Міністерство охорони здоров'я, очолюване Раїсою Богатирьовою, - за фактами неефективного використання коштів та посадових зловживань.

Фото: tsn.ua.