Куди піти на "Візіях": гід на тиждень

Галина Танай
27 травня 2013р. 12:31

Куди піти на "Візіях": гід на тиждень

Дев’ять виставок, зустрічі зі світовими зірками, безліч лекцій і кінопоказів - програма фестивалю візуальної культури "Візії" аж тисне на психіку пересічного естета своєю насиченістю. Щоб ви не загубились у лабіринтах цього фотомарафону, "Свідомо" пропонуємо міні-гід на кожен тиждень фесту. 

Понеділок, 27 травня

О 18:30 в галереї "Квартира 57" відкривається виставка Алєксєя Шинкаренка "Білоруська фактографія". Білоруська тема з її вічним питанням "що таке батьківщина" і "що значить бути білорусом" аж ніяк не вузькоетнічна - ми всі думаємо, хто ми, що для нас країна, де нам випало жити, і що з усім цим робити. Просто погляд збоку дозволяє усвідомити те, про що в глибині душі знаєш, але не наважуєшся собі зізнатись. А техніка Polaroid, яку використовує Шинкаренко - ідеальний символ втілення плинності життя, геніальність і водночас марність фотографії як спроби медійно зафіксувати окремі миті. 

Вівторок, 28 травня

О 18:30 в галереї "Лавра" відбудеться "Відкритий діалог" - зустріч з художницею Вікторією Сорочинські. Російсько-канадська авторка з українським корінням - отака гримуча етно-культурно суміш. На зустрічі можна розпитати авторку про життя-буття й обговорити роботи Вікторії. Перед зустріччю непогано забігти на виставку Сорочинські "Анна і Єва" - це метафоричне і глибоко психологічне дослідження стосунків мами і доньки. 

Середа, 29 травня

О 19:00 в галереї "Лавра" - мультимедійний показ програми "Пам'ять". Людські історії, час, пам'ять, сила спогадів - автори й організатори упіймали їх за кінчик хвоста і силою загнали на екран. Українці  Роман Пятковка та Артур Бондар, канадка Сара Ангелуччі, іспанець Хуан Мануель Кастро Прієто - на показі "Пам'яті" ви маєте шанс зазирнути їм у душу.

Четвер, 30 травня

О 18:00 в Інституті проблем сучасного мистецтва відкривається виставка "Витяги" - спроба групи шведських митців осмислити сутність фотографії через "висмикування" окремих фото із величезного й нескінченного потоку зображень.

П'ятниця, 31 травня

О 20:00 у "Київській фортеці" - перфоменс "Глибока пам'ять" від російського художника Валентина Цзина.

Субота, 1 червня

Весь день з 14:00 можна провести у "Лаврі": майстер-клас із фотографії з консервної банки для дітей і дорослих та кінофільм "Руки Орлака" 1924 року від Роберта Віне. А з 16:00 до 19:00 у "Київській фортеці" - перфоменс Че Келвіна і гурту Port Mone"Ностальгія 2012".


Неділя, 2 червня

О 19:00 в галереї "Лавра" - показ "Межі" бразильської режисерки Маріо Пейшоту.

 «Візії» триватимуть з 25 травня по 2 липня. Виставки у галереї «Лавра» можна дивитись до 23 червня. Вхід на події фесту коштує 30 гривень, студентам і пенсіонерам – 15. У день відкриття – безкоштовно. 

 Теги: виставки , Візії , Київ , Фотокульт