Активісти прийдуть на Банкову за свободою зібрань

Галина Танай
27 травня 2013р. 19:28

У вівторок, 28 травня, о 12:00 активісти "Відсічі" прийдуть до Адміністрації президента та комітетів Верховної Ради відстоювати свободу мирних зібрань. Протестувальники обіцяють вручити Януковичу й депутатам  законопроект, який гарантує справжні свободи громадянам України. Про це повідомляє "відсічанин" Артур Переверзієв.

Активісти протестують проти намагань влади зареєструвати у Верховній Раді реінкарнований законопроект 2450 “Про свободу мирних зібрань”. Новий варіант цього проекту  зобов'язує мітингарів повідомляти про  проведення мирного зібрання за два робочі дні, дає суддям право забороняти акції протесту, якщо видається, що учасники мирного зібрання можуть вдатися до насильницьких дій. За цим проектом, міліція має право застосовувати репресивні заходи щодо учасників мирних зібрань -  якщо, приміром,  міліціонер вирішить, що держак від прапора є «предметом, небезпечним для життя людини». За словами "відсічан", влада може легко перетворити цей законопроект на закон про недопущення мирних зібрань. А громадський активіст Михайло Лебедь вважає, що влада намагається використати інцидедент із побиттям журналістів для того, щоб ухвалити скандальний законопроект під виглядом турботи про безпеку громадян.

Скандальний законопроект 2450 "Про порядок проведення мирних зібрань" зареєстрували ще 6 травня 2008 року. У 2009 році його ухвалили у першому читанні. 

Теги: протести , закон про мирні зібрання , Відсіч , Київ