Вартість української ГТС оцінили майже у $30 млрд

Ольга Бондаренко
28 травня 2013р. 9:14

Вартість української ГТС оцінили майже у $30 млрд

Вартість української газотранспортної системи і підземних сховищ газу коливається в межах $26-29 мільярдів. Про такі результати оцінки повідомляє "Комерсант-Україна" з посиланням на власні джерела в Міненерго.

"Ця цифра повинна бути використана в ході переговорів з Росією щодо створення спільного підприємства. Ми пропонуємо, щоб з української сторони в статутний фонд СП була внесена ГТС із підземних газових сховищ. Російська ж сторона в обмін на 50% частку в підприємстві може надати нам знижку в розмірі $12-15 млрд і гарантувати завантаження труби",- повідомив співрозмовник видання. За його словами, це може дозволити українцям 4 роки купувати російський газ за ціною $260 за тисячу кубометрів. Наталя Полянская з Baker Tilly, яка проводила оцінку ГТС, повідомила виданню, що "Нафтогаз" заборонив компанії коментувати результати оцінки.

Україна і Росія тривалий час ведуть переговори про створення консорціуму на базі української ГТС в обмін на зниження ціни газу для України. Українську "трубу" оцінювали вже двічі: у 2007 році — $24,8 мільярдів, у 2009 році— в $9,9 мільярдів. Тоді голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що вартість близько 20-ти мільярдів є напрочуд завищеною. 26 квітня Кабінет міністрів зареєстрував законопроект, яким пропонується зняти заборону на приватизацію газотранспортної системи. Міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький вже заявив, що Україна може дозволити собі здати більше половини ГТС