МОН: Диплом має коштувати не більше 36 гривень

Максим Опанасенко
28 травня 2013р. 10:03

МОН: Диплом має коштувати не більше 36 гривень

Вартість пластикового диплома для випускників вишів не повинна бути більшою за 36,30 гривень. Про йдеться в листі Міносвіти до ректорів вищих навчальних закладів.

У міністерстві кажуть - листа написали, бо їм на високі ціни диплому почали скаржитися студенти. "Тож нагадуємо, що ціна 1 (одного) примірника дипломів молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра, виготовлених на основі фотокомп’ютерних технологій, становить 36,30 гривень" - йдеться у листі. Диплом справді обходиться деяким студентам дорожче, інколи - майже вдвічі. Так, у 2011-му студенти Київського міжнародного університету мали віддати по 70 гривень. За інформацією зі студентського форуму, приблизно стільки ж минулоріч платили студенти Харківського національного університету Каразіна, 40-50 гривень - студенти Харківського політеху.

Система друку дипломів в Україні належить приватному бізнесу. Так, у лютому Міносвіти віддало на дипломи 81 мільйон гривень. Левову частку цих грошей - 75,76 мільйонів гривень - отримає "Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій". Навесні 2011-го "Свідомо" провело розслідування про цю фірму. Виявилося, що одним із її засновників і акціонерів є ректор Київського політеху Михайло Згуровський. Схему, за якою приватна компанія постачає у виші дипломи за державні кошти, була придумана Згуровським у 90-х, за часів його роботи міністром освіти. На захисті компанії - купа патентів, котрі захищають авторське право на виготовлення документів, і, фактично, унеможливлюють одержавлення цього бізнесу. Спробу передахувати бізнес зробив нинішній міністр освіти Дмитро Табачник два роки тому. Тоді і було створено державне підприємство "Інфоресурс". А разом з ним - Єдину державну електронну базу з питань освіти. Туди університети мають вносити інформацію про всіх абітурієнтів, студентів і викладачів. За задумкою Табачника, ця база повинна з часом "перекрити" існуючу базу Згуровського. І тоді, нібито, гроші не повинні йти в приватні руки. Поки що ж "Інфоресурс" виконує лише роль посередника - між фірмою Згуровського, в котрого вона купує документи, і університетами. Ще 5,29 мільйонів грошей платників податків отримає Поліграфічний комбінат "Зоря" - за власне друк документів про освіту (не плутати з функціями фірми Згуровського, котра не друкує, а вносить в уже надруковані папірці інформацію про отримувача диплома і покриває їх захисним покриттям). "Зоря" входить до консорціуму ЄДАПС.


Теги: Київ