В Кінопалаці - Дні польського кіно

Галина Танай
28 травня 2013р. 11:20

В Кінопалаці - Дні польського кіно

Копирсання в каналізації, болісно-еротична історія інцесту та віртуальні війни в польоті - всі ці історії вмістяться у вісім днів, сім фільмів і  шість міст. В "Кінопалаці" стартують Дні польського кіно - найкращі фільми наших сусідів за останні два роки.

Мінімум чотири з семи фільмів програми розповідають нам про Сім'ю. Бо, як не крути, всі ми виростаємо з наших дитячих комплексів і радощів та носимо родинні історії і таємниці як татуювання, яке майже нікому й ніколи не показують. Відкриє фестиваль "Мій велосипед" Петра Тшаскальського - сімейна трагікомедія, що стала «Відкриттям року» за версією Польської кіноакадемії. Це родинна сага в дусі роад-муві показує, як троє найрідніших людей  наважуються подивитись у вічі і спробувати зрозуміти одне одного після багатьох років болісної ворожнечі. Всі, хто вже бачив "Мій велосипед", сходяться в одному: під час фільму обов'язково захочеться плакати, а після - щонайменше подзвонити своїм близьким. 

Ще одна цікавинка Днів польського кіно – «У темряві» Анешки Холланд. Це воєнна драма з львівськими нотками. «У темряві» розповідає історію Леопольда Сохи – майстра львівських каналізаційних мереж

Інтригує і фільм «Не соромлячись» від Філіппа Марчевського - режисер торкнувся слизької і водночас страшенно вабливої теми інцесту. Це історія болісного дорослішання і грішного, забороненного кохання між братом і сестрою. Вони одні проти цілого світу з його невблаганними табу й одвічним поділом усього сущого на чорне і біле.  Все, що ці двоє можуть йому  протиставити – це любов. Що таке справжня свобода життєвого вибору і де закінчуются її межі? Напевно, на це питання не відповість жоден фільм і жодна людина.

Дні польського кіно триватимуть з 28 травня по 4 червня. Фестиваль триває у шести містах одночасно: Києві, Харкові, Донецьку, Вінниці, Одесі та Сімферополі. Всі київські покази відбуваються в кінотеатрі «Кінопалац». Квитки коштують 25 гривень.

 


Теги: Кінопалац , Дні польського кіно , Київ