Нардепи просять Януковича про пиво заради дітей

Максим Опанасенко
28 травня 2013р. 12:14

36 народних депутатів з усіх партій підписали звернення до президента Віктора Януковича і прем'єра Миколи Азарова з проханням посприяти голосуванню за законопроекти про підвищення акцизів на пиво і передачу виручених коштів на добудову нового корпусу лікарні "Охматдит". Про це "Свідомо" повідомила активістка і член Опікунської Ради "Охматдиту" Ганна Гопко.

Під листом підписалися в тому числі і регіонали Ганна Герман, Юрій Мірошніченко, Інна Богословська, Віталій Журавський і Ірина Горіна, бютівці (в тому числі - і члени "Фронту змін") Микола Томенко, Андрій Пишний, Павло Петренко, Леся Оробець, УДАРівці Віктор Чумак і Марія Матіос, свободівці Ігор Мірошниченко і Михайло Головко та інші.

Три законопроекти, зареєстровані в Раді у квітні, передбачають підняття акцизів на пиво втричі - з 0,87 гривень до 2,50 гривень. Половину з виручених за це грошей - а це приблизно 2 мільярди гривень - депутати пропонують передати на добудову нового корпусу лікарні "Охматдит". Разом з цим, нардепи таким чином планують зменшити дитячий алкоголізм - пляшка пива після здорожчання акцизів, має подорожчати на 1-2 гривні. 

Планувати і будувати новий корпус в "Охматдиті", котрий зможе лікувати додатково 27 000 маленьких пацієнтів, почали в вересні 2011-го року. Всього для завершення лікарні та встановлення обладнання заплановано 1 мільярд 800 мільйонів гривень. Проте за півтора роки на "надію" дітей виділили 225 мільйонів. На 2013-ий заплановано дати ще 200 мільйонів, але грошей поки не дали. Будівельники вже заявили про брак коштів і зупинили роботи. 

 

Теги: Київ