Кіношники просять Януковича з Азаровим не заважати

Галина Танай
28 травня 2013р. 12:34

Кіношники просять Януковича з Азаровим не заважати

Українським кінематографістам так набридли втручання влади і "наїзди" на Держкіно, що вони звернулись до президента з відкритим листом. Митці висловлюють свою підтримку голові Держкіно Катерині Копиловій - і просять Януковича з Азаровим не заважати. Лист підписали понад 90 кінематографістів, серед яких акторка Лариса Кадочнікова, режисери Олесь Санін, Мирослав Слабошпицький і Володимир Тихий та директор "Молодості" Андрій Халпахчі.

Митці заявляють: українське кіно нарешті ожило, і прокат вітчизняних фільмів у кінотеатрах, перемоги на міжнародних фестивалях і прозора практика проведення пітчингів це тільки підтверджують. За словами кінематографістів, усе це стало можливим завдяки політиці Державного агенства з питань кіно, зокрема його голові Катерині Копиловій.

Наступними ж кроками мають стати збільшення кількості й технічне переобладнання кінотеатрів, модернізація кіноосвіти та створення позабюджетного Фонду української кінематографії - щоб збирати гроші на наше кіно так, як це роблять у Європі. "Мріяпроте,щоукраїнськийглядачнарештіотримаєповсякденнуможливістьприйтидоукраїнськогокінотеатрунаукраїнськийфільм,якніколиблизькадореальності.Мидужесподіваємося,щоцейпроцесніхтойніщоне зупинить", - ввічливо і недвозначно висловили свої надії кіношники. 

Взаємне незадоволення влади й кінематографістів стало явним у квітні на з'їздї Національної спілки кінематографістів, що перетворився на протистояння чиновників і критиків та молодих режисерів. Тоді ж дісталось і голові Держкіно Катерині Копиловій - за те, що нібито "розбазарила" бюджетні кошти на фільми, що "ганьблять країну". Саме ця невдоволеність чиновників і стала причиною зняття з прокату альманаху "Українських злих". Зокрема, обурення влади викликав фільм "Красива жінка" Альони Алімової - його героїня закохується у портрет Януковича. 

Теги: лист , Копилова , Азаров , Янукович , Держкіно , Київ