Лозінський своїй подрузі: ты - самое слабое звено

Олександра Веснич
2 лютого 2011р. 9:55

Екс-депутат Віктор Лозінський, якого судять за вбивство мешканця Кіровоградської області, погрожував свідку подій Оксані Кравченко і після інциденту в лісі сказав їй: "Ты понимаешь, что ты - самое слабое звено".

Такі свідчення містяться в матеріалах Генпрокуратури, озвучених на засіданні Дніпровського районного суду 1 лютого.

Прокуратура отримала такі свідчення від самої Оксани Кравченко за тиждень після подій 16 червня 2009 року, а також від її матері Олени.

Пані Олена спочатку за станом здоров'я не змогла з'явитися до суду, а на 1 лютого приїхала за власним бажанням, щоб заперечити свої попередні свідчення.

"Її забрали слідчі... і дитини не було 2 дні. Телефон не відповідав. У мене був гіпертонічний криз, передінфарктний стан... Тоді приїхав слідчий. Хто він був, як його прізвище, я не знаю, не пам'ятаю... Сказав, що з Оксаною все нормально і треба зі мною скласти протокол і тоді вона приїде. Я б тоді підписала, що завгодно", - розповіла суду пані Олена, плачучи.

Суд заперечив, що свідки не заявляли про тиск з боку слідства, не оскаржували дії слідчих, а сама Оксана під час допиту заперечила, що на неї чинили фізичний тиск.

"Що оскаржувати? Здоров'я хто верне?" - голосила на це матір дівчини.

Вона підтвердила свій підпис на останній сторінці протоколу допиту, але заперечила, що власноруч робила виправлення в протоколі і підписувала зворот сторінки. Заперечила, що після перегляду теленовин про те, що Валерій Олійник помер, Оксана розказала їй подробиці того, що сталося.

Оксана Кравченко приїхала до суду разом із матір'ю і обидві жінки плакали в коридорі суду.

На замін своїх попередніх свідчень пані Олена повторила версію, якої зараз притримується сама Оксана і підсудні разом з Лозінським - що дівчина нічого не бачила.

16 червня 2009 року після сутички з Лозінським, місцевим прокурором Горбенком та начальником міліції Ковальським під час полювання на угіддях Лозінського загинув Валерій Олійник.

Генеральна прокуратура звинувачує Лозінського в умисному вбивстві, умисному середньої тяжкості тілесному ушкодженні, умисному знищенні майна, незаконному заволодінні транспортним засобом, незаконному поводженні зі зброєю.

Екс-прокурора Голованіського району Кіровоградської області Євгена Горбенка та екс-начальника Голованіського райуправління міліції Михайла Ковальського - у зловживанні службовим становищем, завідомо неправдивому показанні та приховуванні злочину, а також громадянина Василя Перепелиці у незаконному поводженні зі зброєю та приховуванні злочину.

3 липня 2009 року Верховна рада позбавила Лозінського депутатської недоторканності, Печерський районний суд Києва дав дозвіл на його затримання.

З 30 липня Лозінський знаходився в міжнародному розшуку і здався добровільно 1 березня 2010 року. З 3 березня він знаходиться в СІЗО.

Головуюча суддя Неля Ластовка, починаючи з 14 грудня, провела вже більше 10 засідань.