Відтепер ДАІ видаватиме права з біометричним чіпом

Олесь Лук'яненко
28 травня 2013р. 18:31

Відтепер ДАІ видаватиме права з біометричним чіпом

Відтепер, з 28 травня, Державтоінпекція видаватиме права з чіпом, на які можна записувати біометричні дані. Про це заявив на прес-конференції начальник центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС Сергій Будник, пише "ЛігаБізнесІнформ".

Спочатку права з чіпом будуть видаватися в Києві, а протягом місяця ця система запрацює по всій Україні. Вартість виготовлення нових прав з чіпом буде дорожче – 247,8 гривень, тоді як звичайні - 198 гривень. За словами Будника, на чіп заноситься як інформація, яка вказана в самих правах, так і додаткова - домашня адреса, податковий номер або біометричні дані. Він також зазначив, що нові права не будуть обов'язковими, і водій зможе вибирати, які права він хоче отримати - з чіпом або без.

Закон про введення біометричних паспортів підписав президент Віктор Янукович. Його голосування в Раді лобіював нардеп-регіонал Василь Грицак, що пов'язаний з приватним консорціумом "ЄДАПС". Ця фірма отримає доступ до бази даних з усією інформацією про громадян, а також державну монополію на виготовлення великої кількості документів. У 2012 році Гельсинська спілка присудила Грицаку антипремію "Будяк року" у номінаціях: "За найбрутальніше втручання права на приватність" та "За найнебезпечнішу законодавчу ініціативу в галузі прав людини". 

Теги: Київ , ДАІ , біометричні паспорти