Обіцяний терор докотився і до націоналісток

Олесь Лук'яненко
28 травня 2013р. 19:07

Обіцяний терор докотився і до націоналісток

Після черги жорстоких нападів на націоналістів,  дівчатам зі Свободи та Комітета визволення політв`язнів теж почали погрожувати та слідкувати за ними.

Тамара Шевчук, яка входить до Комітету з визволення політв’язнів та бореться з забудовами, знайшла у себе на дверях 25 травня наліплену записку. На ній було лише одне слово – «доиграешся». Дівчина як раз поверталася з лікарні від Євгена Парфьонова, захисника Гостинного двору,  котрого побили шестеро невідомих. «Це вони так залякують. Маячня якась. Я її до дому не заносила... Зразу на сходах порвала й викинула», - розповідає дівчина. Тома також декілька разів помічала, що за нею стежать. В такі моменти рятували хлопці, які проводжали або підвозили додому.

Ще один «сюрприз» від невідомих під своїми дверима знайшла Онисія Гарай.  За її словами, у неї під дверима опинився папірець з орієнтуванням на неї, де містилися її особисті данні з адресою. «Я не можу точно стверджувати, бо не знаю напевне - адже обидва варіанти можливі: або вирішили натякнути і залишили свідомо, типу "ми все про тебе знаємо", або ж просто по неуважності загубили», - розповідає Онисія та додає, що міліція дуже часто приходить після акцій додому, але вона їм не відчиняє.


 

«Можу сказати, що за багатьма націоналістами (не буду зараз називати імен) стежать "молодики спортивної статури", слухають телефони. Наприклад, А. дзвонить Б. і каже: "треба поговорити, дай перетнемось", і на місці зустрічі "випадково" опиняються "антифашисти". Навіть, якщо це якесь безлюдне місце, куди випадково перехожі не заходять. За деякими стежать біля під`їздів. Тобто, до нападів 100% причетні "правоохоронні" органи. Вони ж і зливають адреси і персональні дані майбутніх жертв», - розповідає свободівка. 

Оня, як її називають друзі, почала фотографуватися з цими невідомими, що стежать. Ці чоловіки зазвичай відвертаються від камер та намагаються бути непоміченими, але коли до них підходить дівчина і фотографується з ними губляться від несподіванки.

В ніч з 24 на 25 травня невідомі напали та побили захисника Гостинного двору Євгена Парфьонова. 24 травня свободівці з Броварів заявили, що переслідування продовжуються як і стеження за активістами. 14 травня активіст Свободи та помічник депутата Едуарда Леонова Андрій Медведько ледь не став жертвою чергового нападу. Його друзі допомогли затримати злодіїв та сфотографували їх, а також обладнання для стеження. Врятований свободівець в інтерв’ю «Свідомо» розповів, що їм оголосили терор. Володимира Карася переплутали з його братом-активістом Євгеном та жорстоко побили в парадному його будинку. Ще одного хлопця – Євгена Мацька –  побили біля його будинку. У нього струс мозку та підозра на тріщину в черепі. На початку травня біля метро КПІ був жорстоко побитий ще один студент зі Свободи Володимир Назаренко.