МОЗ відхрестив Богатирьову від інкубаторів

Максим Опанасенко
29 травня 2013р. 10:28

Інкубатори для немовлят, котрі Міністерство охорони здоров'я закупило у 2011-му і котрі виявилися непридатними для використання, закуповувалися без участі нинішнього міністра Раїси Богатирьової. Таку інформацію поширює прес-служба МОЗ.

Повідомлення стало відповіддю на заяву нардепа-бютівця Андрія Іванчука, котрий, посилаючись на відповідь на своє депутатське звернення, заявив про непридатні інкубатори. Щоправда, в міністерстві підтверджують - обладнання, котре купили у компанії Vamed Еngineering GmbH & CO КG і за котре сплатили майже 5 мільйонів євро, справді не може використовуватись за призначенням.

"Разом з тим, після доставки інкубаторів до ЛПЗ, було розпочато роботи з введення його в експлуатацію (відповідно до умов Договору). Під час виконання таких робіт, до ДП "Укрмедпостач" надійшло ряд звернень від працівників ЛПЗ, згідно яких поставлене обладнання не може використовуватись за призначенням з цілого ряду причин та за якістю не відповідає нормам, встановленим чинним законодавством...Всі аргументи, щодо можливого порушення при проведенні клінічних випробувань, були письмово надані Держлікслужбі, визнані об'єктивними, інкубатори визнані такими, що за якістю не відповідають нормам чинного законодавства. Наказом Держлікслужби України від 27.03.2012 р. №215 дію свідоцтва про державну реєстрацію Інкубаторів припинено, обладнання заборонено використовувати в медичній практиці" - йдеться в повідомленні. Зараз з цього приводу йдуть суди - чиновники подали позов на компанію-постачальника, котра ігнорували всі звернення щодо свого товару.

Власне, найбільшою проблемою заяви нардепа в МОЗі вважають заголовки новин, поширених в Інтернеті. В міністерстві кажуть - договір про поставку інкубаторів підписувався, коли міністром був Василь Князевич, а закупівлю і поставку провели вже при Олександрі Аніщенку. "Відтак, твердження "Відомство Богатирьової закупило на 53 млн гривень непридатні для використання інкубатори" не відповідає дійсності" - резюмують в МОЗ.

 

 

Теги: Київ