Азаров: Розірвати газовий контракт неможливо

Максим Опанасенко
29 травня 2013р. 11:44

Газовий контракт між Україною та Росією, підписаний Урядом екс-прем'єра Юлії Тимошенко, можна змінити лише переговорним шляхом, а розірвати - неможливо взагалі. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров на засіданні Уряду.

"Хочу зі всією відповідальністю заявити: усі три роки кожна зустріч на вищому рівні – між президентами України і Росії, прем’єр-міністрами, профільними міністрами починалася і закінчувалися нічим іншим, як вимогою української сторони переглянути укладений Тимошенко кабальний газовий контракт", - заявив прем'єр, - "На думку експертів-юристів, внаслідок зради попереднім керівництвом держави національних інтересів, контракт складений настільки вигідно для Росії й настільки невигідно для України, що розірвати його іншим шляхом, ніж переговорним, не вбачається можливим. А оплачувати судові витрати за спробу розірвати контракт означало б нанести черговий удар по українським громадянам".

Тим часом, за повідомленням "Української правди", директор юридичної фірми Lions Litigade Станіслав Батрин, котрий подав позов до Окружного адмінсуду Києва на Кабмін з вимогою визнати газові контракти з Росією недійсними, запевняє - Україна навіть не намагалася розривати ці угоди. "Виявляється, між "Нафтогазом" та "Газпромом" до контракту № КП від 2009 року таємно від суспільства укладено 21 доповнення, а до контракту № ТКГУ від 2009 року - 18 доповнень", - заявив Батрин, - "Отже, президент як голова РНБО і Секретар РНБО Раїса Богатирьова визнали, що саме ці контракти є реальною загрозою національній безпеці. Микола Азаров на допиті у Печерському райсуді Києва зазначив, що дані контракти є абсолютно невигідними для України та ведуть державу до банкрутства. Проте, замість того, щоб визнати угоди недійсними в арбітражі на підставі п. 8.2. Контракту №КП, відповідальні суб`єкти тільки утверджують їх дію з тим, щоб у арбітражного суду зменшилися можливості до захисту Української сторони", - сказав Батрин.

За підписання контрактів на постачання газу з Росії і засуджено екс-прем’єра Юлію Тимошенко - до 7 років позбавлення. Її звинуватили в перевищенні влади і службових повноважень.

 

Теги: Київ