Меморандум із Митним союзом готують на п'ятницю

Ольга Бондаренко
29 травня 2013р. 16:11

Меморандум із Митним союзом готують на п'ятницю

Меморандум про отримання Україною статусу спостерігача в Митному союзі буде підписаний 31 травня в Білорусі. Про це заявив президент України Віктор Янукович після засідання президентів Казахстану, Росії, України і Киргизстану у Астані.

"Я хочу сказати, що меморандум про участь України в роботі Митного союзу буде підписаний у найближчі дні на саміті СНД у Мінську прем'єр-міністром", - цитують Януковича "Українські новини". У свою чергу президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв - зачитав спільну заяву президентів країн Митного союзу Єдиного економічного простору - Росії, Білорусі та Казахстану, - що вони підтримують намір України стати спостерігачем у цій організації. Згідно з повідомленням прес-служби Міністерства закордонних справ Білорусі, засідання Ради глав урядів СНД 31 травня відвідає прем'єр-міністр Микола Азаров. За словами віце-прем'єра Росії Ігоря Шувалова, Україна зможе брати участь у заходах країн Митного союзу одразу після підписання меморандуму.

У неділю Віктор Янукович раптово поїхав на зустріч з Володимиром Путіним, про що прес-служба президента повідомила за 4 години до самої поїздки. Експерти в коментарях «Комерсанту» висловили думку, що могли обговорювати питання приєднання України в якості спостерігача до Митного союзу, а також питання приватизації ГТС в обмін на знижки за постачання газу. У березні російський прем'єр Дмитро Мєдвєдєв заявив, що буде радий бачити Україну в статусі спостерігача, але жодних привілеїв - в першу чергу, торгівельних і фінансових, Україні це не дасть, як і не дасть впливу на процеси всередині союзу. За результатами опитування соціологічної служби Центру Разумкова, більшість українців не хоче в Митний союз через корупцію та домінування Росії.

Фото: lenta-ua.net.

Теги: Київ , Путін , Митний союз , Янукович