Журавський також потрусить відомство Богатирьової

Ольга Бондаренко
29 травня 2013р. 17:40

Депутат від Партії регіонів Віталій Журавський написав звернення до Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з проханням розслідувати діяльність Міністерства охорони здоров'я. Про це він повідомив у Фейсбуці.

За інформацією Журавського, МОЗ під час формування плану закупівель онкопрепаратів не враховує реальні потреби регіонів не тільки в номенклатурі лікарських засобів, але й за обсягами закупівель і наполягає робити заявки на 2013 рік у повному обсязі (без урахування наявних залишків препаратів у регіоні). "Це призводить до створення запасів онкопрепаратів, які не можуть бути використані регіоном і будуть знищені після закінчення терміну придатності", - пише Журавський. На думку Журавського, такий підхід з боку МОЗ до закупівлі препаратів створює постійний дефіцит необхідних лікарських засобів і призводить до неефективного використання бюджетних коштів.

27 травня повідомлялось про закупівлю МОЗом 85 непридатних для використання інкубаторів для немовлят, що спричинило збитків на суму близько 53 мільйонів гривень. 15 травня Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію, яка має перевірити Міністерство охорони здоров'я. 23 квітня у міліції "Свідомо" повідомили, що МОЗ перевірять за цілою низкою порушень, зокрема, - за неналежне виконання МОЗом Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекцій та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, неефективне використання МОЗом коштів держбюджету, виділених у 2011-2012 роках на заходи з профілактики та лікування туберкульозу, за фактом введення міністерством в обіг медичних імунобіологічних препаратів, що не відповідають вимогам безпечності. 16 квітня МОЗ засвітилось і в іншому скандалі: на телеканалі ТВі вийшов сюжет про те, що МОЗ переплатило за нові карети швидкої допомоги Peugeot Boxer більш як третину виділених на них грошей.