Бойко: Путін не відведе Україну від ЄС

Ольга Бондаренко
29 травня 2013р. 18:00

Бойко: Путін не відведе Україну від ЄС

Надання Україні статусу спостерігача в структурах Митного союзу не вплине на євроінтеграційні прагнення нашої держави. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко в інтерв’ю журналістам.

"Я не думаю, що Європейська комісія буде проти того статусу, який ми сьогодні отримали", - цитує Бойка УНІАН. При цьому він пояснив журналістам, що у середу йшлося про два рішення. Перше стосується того, що президенти досягли домовленості підписати 31 травня у Мінську меморандум між Кабінетом міністрів України та Євразійською економічною комісією, в якому Україні фактично буде надано статус спостерігача у Митному союзі. Другий документ, який 29 травня вже підписали президенти, стосується того, що президенти Росії, Білорусі і Казахстану підтримають прагнення України стати спостерігачем в Євразійському союзі після початку його роботи у 2015 році. Бойко зауважив, що наша держава відтепер "з відкритими очима дивитиметься на майбутнє (євразійського) союзу, і на наше місце в цьому процесі". Віктор Балога у "Фейсбуці" висловив іншу думку: "Всі ми розуміємо, що для російського президента байдуже – в статусі спостерігача, наглядача, асоційованого члена, молодшого брата, чи друга і сусіда (називайте як хочете) Україна буде входити в орбіту його інтересів. Головне щоб всі важливі рішення приймалися в Москві, а не в Києві. А по суті, людям просто забивають баки статусами, назвами, і якимись поясненнями на експертному рівні, що ніби то нічого не відбулося і ніхто нікуди не йде. Але всі ми розуміємо, що цього достатньо для Європи, щоб вони зрозуміли, яким шляхом пішов Президент".

Вдень Віктор Янукович заявив, що підписання меморандуму з Росією про вступ у Митний союз у статусі спостерігача відбудеться 31 травня в Білорусі.  24 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров також заявляв, що отримання Україною статусу спостерігача у Митному Союзі не вплине на підписання Угоди з ЄС. Як відомо, зараз в Митний союз входять Росія, Білорусь і Казахстан. У березні російський прем'єр Дмитро Мєдвєдєв заявив, що буде радий бачити Україну в статусі спостерігача, але жодних привілеїв - в першу чергу, торгівельних і фінансових, Україні це не дасть, як і не дасть впливу на процеси всередині союзу. За результатами опитування соціологічної служби Центру Разумкова, більшість українців не хоче в Митний союз через корупцію та домінування Росії. 

Фото: newsru.ua.

 

Теги: Київ