Радник Путіна: Союз з РФ закриває шлях до ЄС

Ольга Бондаренко
29 травня 2013р. 19:12

У випадку союзу з Росією, Україна не зможе брати участь в угодах з Євросоюзом. Про це заявив радник президента РФ Володимира Путіна Сергій Глазьєв.

"Україна подала заявку на отримання статусу спостерігача при Вищій Євразійській економічній раді, яка є структурою, що відповідає за політичні рішення. І це рішення було прийнято", - сказав Глазьєв. Він пояснив, що вступити в Євразійський союз Україна зможе, попередньо вступивши у Митний союз. "Ми виходимо з того, що, оскільки домовилися надати Україні статус спостерігача у Євразійському економічному союзі, який зараз тільки формується, це означає намір України увійти в цей союз. Тому що статус спостерігача надається тільки тим державам, які хочуть увійти в наше інтеграційне об'єднання", - цитують Глазьєва РИА Новости

З 1 січня 2012 року в Росії, Білорусі і Казахстані почала працювати нова інтеграційна структура - Єдиний економічний простір (ЄЕП). Передбачається, що всередині ЄЕП у 2015 році буде створено Євразійський економічний союз. Вдень Віктор Янукович заявив, що 31 травня в Білорусі відбудеться підписання меморандуму про отримання Україною статусу спостерігача у Митному союзі. 24 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що отримання Україною статусу спостерігача у Митному Союзі не вплине на підписання Угоди з ЄС. Таку ж заяву зробив і  віце-прем'єр Юрій Бойко. За результатами опитування соціологічної служби Центру Разумкова, більшість українців не хоче в Митний союз через корупцію та домінування Росії. 

 

Теги: Київ