Конституційний суд вирішив долю київських виборів

Олесь Лук'яненко
29 травня 2013р. 19:14

Конституційний суд вирішив долю київських виборів

Судді Конституційного суду прийняли рішення щодо виборів до Київради та мера. Про це "Свідомо" повідомив керівник прес-служби суду Черненко Генадій.

Зачитають судді рішення завтра о 15:00, про що невдовзі буде повідомлено на сайті суду. Про результати рішення у прес-службі до офіційного оприлюднення говорити відмовилися. На своєму фейсбуці журналіст Мустафа Найем написав, посилаючись на власні джерела: "Конституційний суд у своєму рішенні по київських виборах ухвалив, що і вибори мера Києва і вибори до Київради мають відбутися в жовтні 2015 року.Тепер чекають реакції опозиції і киян..."

48 депутатів від Партії регіонів звернулися 19 березня до Конституційного суду з проханням розтлумачити: чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування відбуватися не в один час. Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. Якщо Конституційний суд вирішить, що місцеві вибори мають проходити одночасно по всій країні, то ця Київрада може зберегтися до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. Секретар Київради Галина Герега 22 травня заявила, що депутати працюватимуть і надалі, доки не буде рішення Верховної Ради чи до рішення Конституційного суду.

 

Теги: Київ , Конституційний суд