Меморандум забороняє Україні йти "проти Митного"

Максим Опанасенко
30 травня 2013р. 17:14

Меморандум між Україною і Митним союзом, той, котрий схвалили у Астані у середу, і той, котрий мають підписати у Мінську у п'ятницю, забороняє Україні "робити дії і заяви, направлені проти інтересів Миного союзу". Документ має у розпорядженні "Дзеркала тижня".

Окрім цього, Україні дадуть можливість бути присутньою на відкритих засіданнях Вищої Євразійської економічної ради і економічної еомісії (без права участі у прийнятті рішень), отримувати копії документів, прийнятих радою і комісією і обрати свого представника, котрий і буде присутнім на цих засіданнях і оголошувати позицію України. Що цікаво, за документом - меморандум не є міжнародним документом,  в отже - не створює прав і зобов'язань, що регулюються міжнародним правом.

Проект Меморандуму про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією та Україною

Проект Меморандуму щодо взаємодії з Митним союзом

Меморандум про отримання Україною статусу спостерігача в Митному союзі буде підписаний 31 травня в Білорусі. В усякому випадку, про це у середу заявив президент України Віктор Янукович після засідання президентів Казахстану, Росії, України і Киргизстану у Астані. У березні російський прем'єр Дмитро Мєдвєдєв заявив, що буде радий бачити Україну в статусі спостерігача, але жодних привілеїв - в першу чергу, торгівельних і фінансових, Україні це не дасть, як і не дасть впливу на процеси всередині союзу. За результатами опитування соціологічної служби Центру Разумкова, більшість українців не хоче в Митний союз через корупцію та домінування Росії.

Теги: Київ