Яценюк грозиться розпустити Конституційний суд

Максим Опанасенко
30 травня 2013р. 17:37

Голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив про нову програмну засаду опозиційних партій - ліквідація Конституційного суду. Про це повідомляє прес-служба "Батьківщини".

"Кишеньковий суд президента Януковича виніс рішення, яке мотивоване тільки одним - страхом влади перед програшем виборів у Києві" - заявив Яценюк. І додав - Конституційний суд треба ліквідувати, повноваження передати Верховному суду, а суддів КС - притягнути до відповідальності "у тому числі за зміну Конституції без волі народу України, антиконституційне скасування пільг для українців і позбавлення громадян права обирати собі владу". Політик пообіцяв написати до Центрвиборчкому спільну опозиційну вимогу щодо обнулення списків кандидатів у депутати Київської міської ради і складення їхніх мандатиів. "Тому що ця Київрада неправомочна", - завершив Яценюк.

Вдень Конституційний суд ухвалив рішення, за яким вибори до Київради та вибори мера Києва мають відбутися у жовтні 2015 року.  Туди у березні звернулися 48 депутатів від Партії регіонів  з проханням розтлумачити: чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування відбуватися не в один час. Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберегігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. Секретар Київради Галина Герега 22 травня заявила, що депутати працюватимуть і надалі, доки не буде рішення Верховної Ради чи до рішення Конституційного суду.

Теги: Київ