Опозиція в Київраді обіцяє не голосувати

Максим Опанасенко
31 травня 2013р. 9:12

Опозиційні партії в Київраді обіцяють не голосувати за жодне рішення після 2 червня, коли мають закінчитися повноження київських депутатів. Про це в ефірі "5 каналу" заявив нардеп від УДАРу Віктор Чумак.

"Партія "Батьківщина", партія "УДАР", представники позафракційних об'єднань, із якими ведеться робота, не братимуть участі в голосуванні у Київраді", - заявив він. Чим будуть займатися депутати? За словами Чумака - сидіти і фіксувати голосування колег. Нардеп вважає, що це єдине правильне рішення, бо, за його словами, неможливо ні відкликати мандат, ні відкликати списки  – такого рішення нібито не може бути, бо це не передбачено законом.

У четвер Конституційний суд ухвалив рішення, за яким вибори до Київради та вибори мера Києва мають відбутися у жовтні 2015 року. Туди у березні звернулися 48 депутатів від Партії регіонів  з проханням розтлумачити: чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування відбуватися не в один час. Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. Секретар Київради Галина Герега 22 травня заявила, що депутати працюватимуть і надалі, доки не буде рішення Верховної Ради чи до рішення Конституційного суду.

Теги: Київ