"Рейтинг": Попова не обрали б мером зараз

Максим Опанасенко
31 травня 2013р. 10:58

Якби вибори мера Києва відбувалися у травні цього року, то найвірогідніше, перемогу отримав би лідер УДАРу Віталій Кличко. Такими є результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".

За боксера-політика свої голоси віддали б 36% опитаних. За нинішнього голову Київської міської державної адміністрації Олександра Попова - 17,1%. На третьому місці - Петро Порошенко із 11% рейтингу. Найменші шанси на крісло мера, серед потенційних кандидатів, згідно із опитуванням, у Миколи Катеринчука - 3%, Анатолія Гриценка і Олега Ляшка - по 2%.

Якщо говорити про вибори депутатів Київради, то, за опитуванням, більшість киян голосували б за УДАР - 24,7%. Далі - за "Батьківщину" - 14,2%, "Свободу" - 13,6% і Партію регіонів - 10%.

У четвер Конституційний суд ухвалив рішення, за яким вибори до Київради та вибори мера Києва мають відбутися у жовтні 2015 року. Туди у березні звернулися 48 депутатів від Партії регіонів  з проханням розтлумачити: чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування відбуватися не в один час. Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. Секретар Київради Галина Герега 22 травня заявила, що депутати працюватимуть і надалі, доки не буде рішення Верховної Ради чи до рішення Конституційного суду.

 

Теги: Київ