У Богатирьової розказали про новий коронавірус

Максим Опанасенко
31 травня 2013р. 11:32

Коронавірус респіраторного синдрому, що поширюється у країнах Близького Сходу, вже забрав 27 життів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Всьго з моменту його виявлення навесні було зареєстровано 49 випадків захворювання. В Україні вірусу поки немає. МОЗ вже порадив Державній санітарно-епідеміологічній службі і начальникам Головних управлінь Держсанепідслужби всіх областей на водному, залізничному та повітряному транспорті, інформувати екіпажі літаків та працівників аеропортів про ситуацію з поширенням вірусу і виявляти підозрілих пасажирів, що прямують зі східних країн.

Туристичні фірми, що відправляють людей в країни Аравійського півострова, мають також попереджати їх про епідемію.

Довідка: За інформацією ВООЗ, найбільша кількість постраждалих від вірусу MERS-CoV, як і раніше, залишається в Саудівській Аравії. У Катарі, Йорданії, Великобританії, ОАЕ, Франції та Тунісі спостерігаються поодинокі випадки інфекції, переважно, пов'язані з поїздками до Саудівської Аравії. У багатьох хворих, інфікованих MERS-CoV, розвивається пневмонія з тяжким перебігом. У більшості випадків інфекція вражає літніх чоловіків, що мають супутні захворювання. Джерело інфекції поки що невідоме. Існує припущення, що новий вірус походить від кажанів. Цілком ймовірно, що вірус перейшов з кажанів на проміжні види тварини-хазяїна (принаймні на Близькому Сході), від яких, згодом заразилися люди. Фахівці висловлюють припущення, що вірус може адаптуватись та набути здатності до передачі від людини до людини. ВООЗ рекомендує медичним працівникам приділяти особливу увагу до хворих на гострі респіраторні інфекції, які повернулись з регіонів, де було зареєстровано випадки MERS-CoV.

 

Теги: Київ