Як депутатам Київради "чорні мітки" роздавали

Максим Опанасенко
31 травня 2013р. 11:56

Як депутатам Київради "чорні мітки" роздавали

Фото Олександра Хоменка

Активісти громадського руху "Звільнимо Київ разом" роздали депутатам Київради "чорні мітки" - листи з написом "Поверни мандат. Кияни".


 
 

Таким чином вони вкотре нагадали про те, що до кінця повноважень нинішньої Київради лишилося 2 дні. У неділю, коли повноваження депутатів вже будуть не чинними, активісти кличуть киян прийти до будівлі мерії на протест, де містяни мають висловитися проти того, аби Києвом продовжували керувати ті самі люди ще два роки. Старт акції о 16:00. 

У четвер Конституційний суд ухвалив рішення, за яким вибори до Київради та вибори мера Києва мають відбутися у жовтні 2015 року. Туди у березні звернулися 48 депутатів від Партії регіонів  з проханням розтлумачити: чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування відбуватися не в один час. Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. Секретар Київради Галина Герега 22 травня заявила, що депутати працюватимуть і надалі, доки не буде рішення Верховної Ради чи до рішення Конституційного суду.


 

Теги: Київ