Попов наполягає: Киянам не потрібні вибори

Ольга Бондаренко
31 травня 2013р. 14:34

Попов наполягає: Киянам не потрібні вибори

Голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов заявив, що рішення Конституційного суду, за яким вибори до Київради та вибори мера Києва мають відбутися у жовтні 2015 року - не підлягає оскарженню та коментуванню і є остаточним. Про це повідомили у прес-службі мерії.

"Моє ставлення до рішення Конституційного Суду просте й зрозуміле: Суд офіційно витлумачив  зміст і порядок застосування норм Основного і виборчого закону про терміни повноважень і терміни проведення виборів місцевих рад, сільських, селищних і міських голів, обраних на чергових і позачергових виборах. Рішення Конституційного Суду України є остаточним і оскарженню не підлягає. Це рішення обов’язкове до виконання, в тому числі Парламентом і київською міською владою", – сказав Олександр Попов. При цьому він нагадав, що призначення дати проведення будь-яких місцевих виборів належить до компетенції Верховної Ради України.

У четвер Конституційний суд ухвалив рішення, за яким вибори до Київради та вибори мера Києва мають відбутися у жовтні 2015 року. Туди у березні звернулися 48 депутатів від Партії регіонів  з проханням розтлумачити: чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування відбуватися не в один час. Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. Секретар Київради Галина Герега 22 травня заявила, що депутати працюватимуть і надалі, доки не буде рішення Верховної Ради чи до рішення Конституційного суду.

Фото: hvylya.org.