Київські нардепи мають право на обнулення списків

Максим Опанасенко
31 травня 2013р. 15:59

Депутати Київради від "Батьківщини" мають право на обнулення списків. Про це "Свідомо" заявила керівниця громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

"Бути обраним – це право, а не обов’язок. Тому обнулення списків реальне. Але після цього вибочком має перерозподілити вільні місця між кандидатами, зареєстрованими ще під час проведення останніх виборів до Київради" - каже Айвазовська. Разом з цим, згідно з регламентом Київради, кількість депутатів у ній - 120. Пленарне засідання Київради вважається правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів. Тобто, аби пленарне засідання вважалося неправомочним, на ньому має бути зареєстровано 60 і менше депутатів. Згідно з інформацією на сайті Київради, у "Батьківщини" там зараз 9 депутатів.

Вдень київська партійна організація партії "Батьківщина" звернулася до Київської міської територіальної виборчої комісії з вимогою "обнулити" списки кандидатів у депутати Київради у зв’язку з закінченням депутатських повноважень 2 червня. Це означає складення мандатів. У четвер Конституційний суд ухвалив рішення, за яким вибори до Київради та вибори мера Києва мають відбутися у жовтні 2015 року. Туди у березні звернулися 48 депутатів від Партії регіонів  з проханням розтлумачити: чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування відбуватися не в один час. Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. Секретар Київради Галина Герега 22 травня заявила, що депутати працюватимуть і надалі, доки не буде рішення Верховної Ради чи до рішення Конституційного суду.

Теги: Київ