УДАРівці в Київраді також складуть мандати

Ольга Бондаренко
31 травня 2013р. 16:07

УДАРівці в Київраді також складуть мандати

Депутати Київради від УДАРу слід за "Батьківщиною" також прийняти рішення про припинення депутатських повноважень. Про це в ході прес-конференції заявив лідер партії Віталій Кличко.

"Ми готові скласти мандати. Ми готові їх подарувати, тому що жоден мандат депутата на сьогоднішній день не є легітимним. Ми не братимемо участь в роботі цього органу",  - заявив Кличко. 

Вдень київська партійна організація партії "Батьківщина" звернулася до Київської міської територіальної виборчої комісії з вимогою "обнулити" списки кандидатів у депутати Київради у зв’язку з закінченням депутатських повноважень 2 червня. Це означає складення мандатів. У четвер Конституційний суд ухвалив рішення, за яким вибори до Київради та вибори мера Києва мають відбутися у жовтні 2015 року. Туди у березні звернулися 48 депутатів від Партії регіонів  з проханням розтлумачити: чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування відбуватися не в один час. Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. Секретар Київради Галина Герега 22 травня заявила, що депутати працюватимуть і надалі, доки не буде рішення Верховної Ради чи до рішення Конституційного суду.

Фото: obozrevatel.com.