Євросоюз перевірить що підписав Азаров у Мінську

Ольга Бондаренко
31 травня 2013р. 19:22

Євросоюз перевірить що підписав Азаров у Мінську

В Європейському союзі мають намір вивчити документи, які Україна підписала з Євразійською економічною комісією про подальшу співпрацю. Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс. 

"Їх має бути ретельно вивчено на предмет того, чи є суперечності з євроінтеграцією", - сказав литовський міністр. "Простіше кажучи, якщо перейти межу у торгівлі з МС, то тоді не можна підписувати договір з Євросоюзом, тут треба обирати", - цитує міністра "Інтерфакс-Україна".

Вдень у Мінську - під час засідання Форуму  ділових людей держав-учасниць Єдиного економічного простору - прем'єр-міністр Микола Азаров підписав Меморандум про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією та Україною. З 1 січня 2012 року в Росії, Білорусі і Казахстані почала працювати нова інтеграційна структура - Єдиний економічний простір (ЄЕП). Передбачається, що всередині ЄЕП у 2015 році буде створено Євразійський економічний союз.  24 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що отримання Україною статусу спостерігача у Митному Союзі не вплине на підписання Угоди з ЄС. Таку ж заяву зробив і  віце-прем'єр Юрій Бойко. Проте радник президента РФ Володимира Путіна Сергій Глазьєв заявив, що у випадку союзу з Росією, Україна не зможе брати участь в угодах з Євросоюзом. За результатами опитування соціологічної служби Центру Разумкова, більшість українців не хоче в Митний союз через корупцію та домінування Росії. 

Фото: svit24.net .