"Липові" каштани пересадять за 1 Євро

Максим Опанасенко
1 червня 2013р. 10:16

Італійська фірма, в якої закупили несправжні каштани Бріоті, готова пересадити їх за символічну плату у 1 Євро. Такого листа від італійців отримали в мерії.

"Ми отримали листа від італійської компанії. Вони повідомили, що готові замінити весь посадочний матеріал. Італійська компанія вирішить це питання саме таким чином" - заявив голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов. За його словами, представники фірми мають прибути до Києва наступного тижня. Чому 1 Євро? Бо за італійськими законами фірма нібито не має права зробити щось зовсім безкоштовно. Тому зупинилися на символічній сумі.

Раніше італійська компанія вже заявила про готовність замінити каштани на Хрещатику з початку осені 2013-го до весни 2014-го зі значною знижкою.

17 травня Київська прокуратура розпочала перевірку з приводу закупівлі каштанів, висаджених на Хрещатику. Національний екологічний центр 7 травня повідомив, що червоні каштани сорту “Бріоті”, висаджені на Хрещатику по 5 400 гривень за штуку, виявились звичайними білими кінськими каштанами, які мають схильність до ураження каштановою міллю і вже почали всихати. Екологи звернулись до Генеральної прокуратури України з проханням розслідувати купівлю "підробних" каштанів, на які за офіційною інформацією, з бюджету міста було виділено мільйон гривень. 10 квітня голова КМДА Олександр Попов разом із секретарем Київради Галиною Герегою, висадили понад 70 молодих каштанів Бріоті. "Київзеленбуд" повідомив про те, що місто купило для Хрещатика 289 м'ясочеревних каштанів. Вони нібито стійкіші до атак шкідників і повинні довго прикрашати місто. Олександр Попов звинуватив в історії з підміною каштанів директора Шевченківського зеленбуду Олександра Цимбалюка.

 

Теги: Київ