У Азарова показали підписаний з Митним документ

Максим Опанасенко
1 червня 2013р. 11:43

Відсканована копія Меморандуму про поглиблення взаємодії між Україною і Євразійською економічною комісією, котрий підписав прем'єр Микола Азаров у п'ятницю, 31 травня, у Мінську, доступна для загального перегляду. Її зранку виклали на Урядовому порталі.

Ось цей документ:


Показати текст Меморандуму раніше вимагала партія УДАР. Засуджена екс-прем'єр Юлія Тимошенко хотіла бачити і проект документу, але тоді в Уряді заявили про те, що оприлюднять його лише після підписання.

У п'ятницю міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив про наміри Євросоюзу вивчити документи, підписані Україною і представниками Митного союзу. Того ж дня у Мінську - під час засідання Форуму  ділових людей держав-учасниць Єдиного економічного простору - прем'єр-міністр Микола Азаров підписав Меморандум про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією та Україною. З 1 січня 2012 року в Росії, Білорусі і Казахстані почала працювати нова інтеграційна структура - Єдиний економічний простір (ЄЕП). Передбачається, що всередині ЄЕП у 2015 році буде створено Євразійський економічний союз.  24 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що отримання Україною статусу спостерігача у Митному Союзі не вплине на підписання Угоди з ЄС. Таку ж заяву зробив і  віце-прем'єр Юрій Бойко. Проте радник президента РФ Володимира Путіна Сергій Глазьєв заявив, що у випадку союзу з Росією, Україна не зможе брати участь в угодах з Євросоюзом. За результатами опитування соціологічної служби Центру Разумкова, більшість українців не хоче в Митний союз через корупцію та домінування Росії. 

Теги: Київ