Ледь не вся Туреччина повстала проти свого уряду

Максим Опанасенко
1 червня 2013р. 14:49

Ледь не вся Туреччина повстала проти свого уряду

Близько 40 000 мешканців Стамбулу і ще десятки тисяч людей в інших містах Туреччини вийшли на протести. Про це повідомляє BBC.

Повстання починалося у п'ятницю - як екологічна акція. Жителі турецької столиці вийшли протестувати проти реконструкції парку Гезі в центрі міста. Екологічна тематика швидко перетворилася на політичну. Люди, невдоволені політикою прем'єра Реджепа Ердогана, продовжують виходити на вулиці.

 

Поліція розганє людей водометами і сльозогінним газом. Різні джерела говорять про різну кількість постраждалих. Поки що найчастіше фігурує цифра 27 в графі "загиблі" і 100 серед постраждалих. Разом з цим, в країні зі своїх посад звільнилося вже близько тисячі правоохоронців - вони переходять на сторону протестувальників. Наприклад, шеф поліції міста Едірне заявив, що його підлеглі не розганятимуть людей в своєму місті. Армія також переходить на бік демонстрантів, ділячись з ними протигазами.

Ердоган заявив про те, що проект реконструкції парку змінюватися не буде. Відповідно, про свою відставку прем'єр також нічого не сказав.

 

Теги: Київ