Діаспора скаржиться на відсутність нових паспортів

Максим Опанасенко
1 червня 2013р. 19:14

Українці, що живуть закордоном, скаржаться на відсутність українських закордонних паспортів нового зразка (біометричних) вже протягом 5 місяців. Про це повідомляє Українська Всесвітня Координаційна Рада.

"Особливо загрозлива ситуація склалася в Придністров’ї, де сотні молодих людей – випускників шкіл 2013 р. через відсутність закордонних паспортів не мають можливості вступити до ВНЗ України" - йдеться в повідомленні. УВКР просить українських чиновників поки що передати хоча б трохи бланків українського закордонного паспорта старого зразка - аби люди могли, принаймні, відвідувати своїх родичів, вступати в університети чи виїжджати на лікування.

Закон про введення біометричних паспортів підписав президент Віктор Янукович наприкінці листопада 2012 року. Його голосування в Раді лобіював нардеп-регіонал Василь Грицак, що пов'язаний з приватним консорціумом "ЄДАПС". Ця фірма отримає доступ до бази даних з усією інформацією про громадян, а також державну монополію на виготовлення великої кількості документів. У 2012 році Гельсинська спілка присудила Грицаку антипремію "Будяк року" у номінаціях: "За найбрутальніше втручання права на приватність" та "За найнебезпечнішу законодавчу ініціативу в галузі прав людини". З 28 травня, Державтоінпекція вже видає права з чіпом, на які можна записувати біометричні дані.

 

 

Теги: Київ